Nowenna i przygotowanie do Odpustu Przemienienia Pańskiego 2021

W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

Trwamy w nowennie przed uroczystością Przemienienia Pańskiego. W dniach nowenny

• Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Od godz. 16.30 lektura Pisma Świętego
  • O godz. 17.00 Msza św.
  • W poniedziałek zapraszamy mieszkańców Izabelina
  • We wtorek zapraszamy mieszkańców Kalinowej
  • W środę zapraszamy mieszkańców Wincentowa

W czwartek rozpoczynamy uroczystości odpustowe.

• O godz. 17.00 Godzinki do Przemienienia Pańskiego wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
  • O godz. 19.00 msza św. rozpoczynająca uroczystości, ze szczególnym udziałem pielgrzymów z par. Kaczki. Po mszy św. odbędzie się procesja eucharystyczna, dlatego też proszę o udział całą asystę. W dniu odpusty, procesja eucharystyczna po sumie o godz. 11.30

W piątkowy dzień odpustu msze św. z balkonu świątyni o godz.: 7.00; 8.30, 10.00 dla przybyłych pielgrzymów z Turku i Russocic, 11.30 Uroczysta Suma; 15.00 dla pielgrzymów z Gdańska i kończąca uroczystości odpustowe o godz. 17.00.

Sumie odpustowej przewodniczyć będzie J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering, który zakończy JUBILEUSZOWY ROK PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Podczas mszy św. zostanie ogłoszony kolejny Dekret Penitencjarii Apostolskiej udzielony naszemu Sanktuarium.

O podjęcie posługi porządkowej w czasie odpustu proszę jednostkę OSP Galew.

O obsługę namiotu sanktuaryjnego proszę członków i sympatyków Stowarzyszenia VALENTINUS.

W Szkole Podstawowej w Galewie od godz. 8.30 do 12.30 funkcjonować będzie Stacja Krwiodawstwa. Zachęcamy do oddawania krwi.

Z inicjatywy Władz Gminy Brudzew w dniu odpustu przy kościele funkcjonować będzie Mobilny Punkt Szczepień przeciw COVID – 19.

Bardzo proszę o zgłoszenie się panów do zbierania tacy podczas odpustu, dziś po mszy św. w zakrystii.

Szafarzy Komunii Świętej bardzo proszę o podjęcie posługi w Wieczerniku.

W sobotę (8.08) dzieci i młodzież wraz z p. Katechetką od godz. 11.00 proszę o porządkowanie terenu kościelnego.

Mieszkańców Izabelina i Wincentowa w poniedziałek (9.08) bardzo proszę od godz. 16.00 o zwierzenie konfesjonałów, znaków informacyjnych i innych dekoracji.

W dzień odpustu, w miarę możliwości, bardzo proszę, aby droga przy plebani, stała się jednokierunkową: z Bratuszyna na Galew, proszę nie zjeżdżać na nią z drogi wojewódzkiej.

W niedzielę za tydzień na cmentarzu cholerycznym, na Zdrojkach o godz. 15.00 msza św.  w intencji ofiar epidemii cholery z początku XIX wieku.

Program uroczystości odpustowych dostępny na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

Bezpośrednie przygotowanie świątyni i terenu wokół: 3 sierpnia (wtorek) od godz. 9.00

• Dzierżązna: wygrabienie i posprzątanie terenu tzw. cmentarza przykościelnego
  • Chrząblice: powieszenie flag przy głównej bramie, na masztach przy kościele i na stojakach oraz umycie ławek przed balkonem i w lesie
  • Kalinowa: ustawienie konfesjonałów, znaków informacyjnych oraz umycie konfesjonałów
  • Galew sprzątnięcie i ubranie balkonu oraz przygotowanie dekoracji przed balkonem wraz z Bramą Jubileuszową.
  • Bogdałów i Bratuszyn sprzątnięcie kościoła wewnątrz
  • Izabelin i Wincentów: zwierzenie konfesjonałów, rozebranie dekoracji, poskładanie dekoracji materiałowych (poniedziałek po odpuście od godz. 16.00)
  • Członkinie KŻR: posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej
  • Dzieci szkolne: porządkowanie terenu po odpuście (poniedziałek po odpuście od godz. 11.00)
  • Posługa porządkowa w czasie odpustu: jednostka OSP Galew

Z wracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc w sprzątaniu naszej świątyni i w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH:

DZIECI, MŁODZIEŻ I STARSZYCH

O POMOC !!!

Ze względu na przygotowania do odpustu i sam odpust, KANCELARIA PARAFIALNA będzie zamknięta od 3 do 10 sierpnia włącznie.