Dekret erygujący Parafię Galew - dopełnienie

Podczas sumy odpustowej na św. Walentego, obecny proboszcz parafii Brudzew ks. kan. Zbigniew Wróbel odczytał po raz drugi od 99 lat dekret erygujący naszą wspólnotę parafialną. Zgodnie z treścią dekretu wydanego 7 lutego 1920 przez Biskupa Kalisko - Kujawskiego Stanisława Kazimierza Zdzitowieckiego, w skład parafii Galew weszły w dniu 7 lutego nastepujące wioski: Galewo, Wincentów, Czarna Niwa, Dzierżązna, Józefów, Marulewek, Bratuszyn, Wola, Kalinowa, Bogdałow, Chrząblice, Kolonia Bogdałów i Kolonia Bratuszyn. Wioski te tworzyły parafię Galew w dniu 7 lutego 1920.

Z dokumentów znajdujących w archiwum Parafii wynika, że granice Parafii kształtowały się jeszcze do 17 lutego 1921 roku.

I tak:

1.Dekret z 16 grudnia 1920 wydziela z parafii Brudzew wioskę IZABELIN i przyłącza ją do par. Galew

2. Pismo Kurii Diecezjalnej z 25 maja 1920 w którym skierowana jest prośba do ks. Proboszcza F. Kąkolewskiego, by przekazał mieszkańcom Chrząblic, Bogdałowa, kol. Wola i kol. Bogdałow, że ich prośba nie jest uzględniona i dla "dobra dusz pozostają przy par. Galew."

3.. Dekret z 20 grudnia 1920 negatywnie rozpatruje prośbę mieszkańców Bogdałowa, kol. Bogdałow, kol. Wola i Chrząblic o przyłączeniu ich z powrotem do par. Brudzew

3. Dekret z 17 lutego 1921, w którym Biskup Kujawsko - Kaliski przyłącza kolonie Bogdałów do parafii Brudzew, zaś wieś Bogdałów pozostaje przy parafii Galew.