Uroczystość Wszystkich Świętych w Galewskim Sanktuarium, 1 - 2 listopada 2023

We wtorek przeżywać będziemy ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe wraz z Zaduszkami Parafialnymi, na które zapraszamy szczególnie rodziny, z których w minionym roku (od 1.11.22 do 31.10.23) do domu Ojca odeszli bliscy. Rodziny te, prosimy o przybycie ze zniczami:

• godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja
  • godz. 18.00 Nabożeństwo różańcowe wraz z wypominkami
  • godz. 19.00 procesja na cmentarz

W środę uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

W środę Msze Św.:

• W kościele o godz. 8.00
  • Na cmentarzu: o godz. 11.00 Wypominki, a po nich Msza Św.

W czwartek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.

• O godz. 8.45 zostaną odczytane wypominki półroczne
  • O godz. 9.00 Msza św.
  • O godz. 10.45 zostaną odczytane wypominki roczne
  • O godz. 11.00 Msza św.
  • O godz. 15.00 na cmentarzu przy Krzyżu rozpoczęcie procesji z wypominkami jednorazowymi, a po niej ok. godz. 16.00 Msza św.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.