Módlmy się w intencji ks. Prymicjanta

Otoczmy modlitwą naszego rodaka, nie ustawajmy w prośbach o umocnienienie jego kapłańskiego powołania i życzliwości parafian. Pomocą niech będzie następująca modlitwa:

Boże, Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego nieprzebranego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, proszę Cię dzisiaj w imieniu całego Ludu Bożego o świętość i wytrwałość w powołaniu dla ks. Dawida.
     Przez Ofiarę Twojego Jednorodzonego Syna, która spełnia się na każdym ołtarzu, pomnażaj w nim apostolską wiarę, wzbudzaj niezachwianą ufność i zapalaj zwycięską miłością, aby Ciebie nade wszystko i ponad wszystkich kochał i spalał się ofiarnie w służbie dusz.
     Chroń go przed pokusami ciała i świata, strzeż przed pokusami wroga dusz, podtrzymaj go w chwilach przepracowania, walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłącznych od misji zbawiania dusz.
     Przyjmij moją modlitwę i ofiarę w jego intencji i złącz je z Ofiarą Twego umiłowanego Syna, a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.