Orszak Trzech Króli w Galewskim Sanktuarium

Już po raz czwarty tego dnia, w łączności z całą Polską w naszym Sanktuarium organizujemy Orszak Trzech Króli, pod hasłem: ODNOWI OBLICZE ZIEMI

Bardzo serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do włączenia się w Orszak poprzez zaangażowanie się w jego przebieg czy chociaż przebranie się w odpowiedni strój.

Mieszkańcy Chrząblic, Izabelina I i II reprezentować będą Orszak Króla Baltazara z Afryki. Kolor Orszaku to niebieski. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy pomniku św. Jana Pawła II o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Galewa, Wincentowa, Dzierżąznej, Czarnej Niwy i Józefowa reprezentować będą Orszak Króla Kacpra z Europy. Kolor Orszaku to czerwony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili przy Organistówce od strony lasu o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszakowe.

Mieszkańcy Kalinowej, Bogdałowa, Woli i Bratuszyna reprezentować będą Orszak Króla Melchiora z Azji. Kolor Orszaku to zielony. Przed rozpoczęciem Orszaku, bardzo prosimy, by zgromadzili się przy plebanii na parkingu o godz. 10.00, gdzie otrzymają śpiewniki, korony i flagi Orszaku.

PORZĄDEK ORSZAKU.

O godz. 10.00 Wszyscy gromadzimy się w wyznaczonych miejscach, gdzie wraz ze swoim Królem i Moderatorem formujemy Orszak.

O godz. 10.10 Orszaki Królów ruszają przy śpiewie kolęd i wskazanych okrzykach ruszają wyznaczoną trasą pod balkon naszej świątyni.

O godz. 10.15 rozpoczęcie Orszaku z balkonu naszej świątyni.

O godz. 10.25 Orszak Trzech Króli wyrusza w drogę do Galewskiego Betlejem. W trakcie przejścia zatrzyma się:

• Na wysokości Plebanii, zaproszeni zostaniemy na dwór Heroda
  • Za sklepem, przy drodze na stary Galew, gościć będziemy w Gospodzie
  • Przed szkołą uczestniczyć będziemy w walce Dobra ze Złem.
  • Przy szkole spotkamy się z Pasterzami.
  • W kościele Świętej Rodzinie pokłonią się Trzej Królowie wraz z uczestnikami swoich Orszaków.
  • Ok. godz. 11.00 po zakończeniu Orszaku rozpocznie się msza św. w świątyni
  • Po mszy św. przy dźwiękach kolędy Bóg się rodzi zaproszeni zostaniemy wszyscy do wspólnego poloneza, który zakończymy przy ognisku, ciepłą strawę

Wszystkich, bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku, Eucharystii i spotkaniu przy ognisku.