Przygotowania do odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego

W czwartek koronka do Przemienienia Pańskiego oraz uroczyste zasłonięcie obrazu Jezusa Przemienionego w kaplicy Relikwii.

Od soboty rozpoczynamy nowennę przygotowująca naszą Wspólnotę Parafialną do uroczystości Przemienienia Pańskiego, dlatego też pokornie proszę i zachęcam do tego, abyśmy po mimo żniw i innych domowych obowiązków, znaleźli odrobinę czasu na wspólną modlitwę oraz zaangażowanie się w liturgię.

W dniach nowenny msza św. sprawowana będzie o godz. 17.00 wraz ze specjalnymi modlitwami, na którą zapraszam:

• W sobotę: mieszkańców Bogdałowa, Woli i Bratuszyna

W niedzielę, 29 lipca msze św. o godz. 9.00 i 11.30 oraz o godz. 16.00 w int. zmarłych Marii i Wincentego Przechadzkich oraz wszystkich fundatorów, dobrodziejów i pielgrzymów. Po mszy popołudniowej udamy się z procesją eucharystyczną na nasz cmentarz parafialny, dlatego też na msze św. o godz. 16.00 zapraszam całą Asystę Procesyjną. Po zakończonej liturgii spotkanie organizacyjne Asysty na Organistówce.

Przy tej okazji pragnę poinformować, że w niedzielę 4 sierpnia o godz. 16.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego – tzw. msza trydencka.

Przypominam także, że msza św. rozpoczynająca uroczystości odpustowe w wigilię – poniedziałek – będzie sprawowana o godz. 19.00, nie będzie mszy św. o godz. 17.00.

Bardzo proszę o zgłoszenie się po mszy św. do Rosarium panów, którzy w czasie odpustu pomogą w zbieraniu ofiar. Tak jak było to w roku ubiegłym proszę, aby z każdej wioski zgłosiło się, co najmniej dwóch mężczyzn.

Program uroczystości odpustowych dostępny jest już na plakatach i na stronie internetowej Parafii.

1. Koszenie trawy w wyznaczonych sektorach bardzo proszę dokonać do 2 sierpnia.
  2. Bezpośrednie przygotowanie świątyni i terenu wokół: 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00
  • Dzierżązna: wygrabienie i posprzątanie terenu tzw. cmentarza przykościelnego
  • Chrząblice: powieszenie flag przy głównej bramie, na masztach przy kościele i na stojakach oraz umycie ławek przed balkonem i w lesie
  • Kalinowa: ustawienie konfesjonałów, znaków informacyjnych oraz umycie konfesjonałów
  • Galew: sprzątnięcie i ubranie balkonu oraz przygotowanie dekoracji przed balkonem
  • Bogdałów i Bratuszyn: sprzątnięcie kościoła wewnątrz
  • Izabelin i Wincentów: zwierzenie konfesjonałów, rozebranie dekoracji, poskładanie dekoracji materiałowych (środa po odpuście od godz. 16.00)
  • Członkinie KŻR: posprzątanie stacji Drogi Krzyżowej
  • Dzieci szkolne: porządkowanie terenu po odpuście (środa po odpuście od godz. 10.00)
  • Posługa porządkowa w czasie odpustu: OSP CHĄBLICE

Z wracam się z pokorną prośbą do całej Wspólnoty Parafialnej o pomoc sprzątaniu naszej świątyni i w przygotowaniach do odpustu oraz w trakcie jego trwania.

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH:

DZIECI, MŁODZIEŻ I STARSZYCH