Dożynki Parafialne, 23 sierpnia 2014

Dnia 23 sierpnia br. o godzinie 17.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, która była dziękczynieniem za tegoroczne plony rolników. Liturgii przewodniczył Ks. Prał. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Do świątyni przywieziono pięć wieńców, przygotowanych przez następujące wioski: Chrząblice, Bogdałów, Bratuszyn, Izabelin, Kalinowę, z których każdy miał swoją wymowę i symbolikę. Wieńce dożynkowe zostały poświęcone przez Ks. Prał. Jacka Kędzierskiego. Uroczysta Msza dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników, była dziękczynieniem za tegoroczne plony, urodzaj ziemi i za chleb.

W uroczystej procesji z darami parafianie złożyli:

- bochen chleba wypieczony z tegorocznego ziarna jako symboliczny i dosłowny wyraz wysiłku i trudu rolniczego, który na koniec Mszy Świętej został podzielony pomiędzy wszystkich znajdujących się w kościele,

- owoce – dar ziemi tegorocznej pracy rolników,

- kwiaty, jako wyraz wdzięczności za piękno stworzonego świata i każdego człowieka,

- chleb i wino, które stały się ciałem i krwią Jezusa Chrystusa.

Dziękujemy za przybycie na tę uroczystość.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 25 sierpień 2014 18:30